Bridgestone Blizzak LM80 225/65R17 102 H

icoDostawaGratis
opony Bridgestone
producent / model Bridgestone Blizzak LM80
rozmiar 225/65R17
rodzaj pojazdu 4x4
sezon opony zimowezimowe
indeks nośności 102 (do 850 kg)
indeks prędkości H (do 210km/h)
uniroyal-ms-plus-66
cena brutto / 1 szt. realizacja uwagi informacje dodatkowe Ilość:
559 5-6 dni

opony Bridgestone Blizzak LM80 225/65R17 102 H

Bridgestone Blizzak LM80 jest oponą zimową klasy premium wyprodukowaną z myślą o samochodach SUV, CUV i innych z napędem na cztery koła. Jest następcą klasycznego modelu LM-25 4x4. Produkt charakteryzuje się kierunkową rzeźbą bieżnika, która zapewnia skuteczne odprowadzanie wody i błota pośniegowego. Zaawansowana technologia „Washboard” pozwala oponie lepiej trzymać się śliskiej nawierzchni. Dzięki temu model lepiej „wgryza” się w śnieg oraz stabilnie trzyma oblodzonej drogi. Dobre prowadzenia auta w zróżnicowanych warunkach zapewnia korpus zwiększający sztywność bieżnika. Nowoczesna konstrukcja opony pozwala na obniżenie poziomu spalania paliwa.

Etykieta na oponie Zobacz etykietę

Od listopada 2012 UE wprowadziła obowiązek nowego oznakowania opon za pomocą tzw. etykiet. Informują one o poziomie: przyczepności na mokrej nawierzchni, hałasu zewnętrznego i oporów toczenia (zużycia paliwa – emisji spalin). Wyglądem przypominają te znane ze sprzętu AGD, np. najlepsza przyczepność to klasa A (jedynie poziom hałasu będzie określany za pomocą decybeli i symbolu fal). Etykiety ułatwiają porównanie opon różnych marek i rodzajów, co ma usprawnić podjęcie decyzji o zakupie danego modelu.

Opona Bridgestone Blizzak LM80 w rozmiarze 225/65R17 102 H , zgodnie z informacją podaną przez producenta, posiada następujące parametry jezdne:

x
 • E
 • E
 • 72 dB

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

 • Oszczędność (opór toczenia)

  Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

 • Hamowanie na mokrej nawierzchni

  Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

 • Hałas zewnętrzny

  Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fala to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.
© Copyright 1999 - 2013 OPONEO.PL S.A.