Pirelli CINTURATO P4 185/65R15 88 T

icoDostawaGratis
opony Pirelli
producent / model Pirelli CINTURATO P4
rozmiar 185/65R15
rodzaj pojazdu Osobowe
sezon opony letnieletnie
indeks nośności 88 (do 560 kg)
indeks prędkości T (do 190km/h)
uniroyal-ms-plus-66
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
cena brutto / 1 szt. realizacja uwagi informacje dodatkowe Ilość:
243 5-6 dni

opony Pirelli CINTURATO P4 185/65R15 88 T


Cinturato™ P4 to opona wyprodukowana przez Pirelli, ze szczególną troską o: bezpieczeństwo, charakter ekologiczny, wartość dla kierowcy
Choć od zawsze, zapewnienie najwyższego komfortu jazdy było jedną z głównych cech opon Pirelli.

Trzy ikony symbolizujące Eko-charakterystykę, umieszczone na ścianie bocznej Cinturato™ P4 podkreślają kompatybilność opony ze środowiskiem naturalnym.

NISKIE ZUŻYCIE PALIWA: niskie opory toczenia ograniczają zużycie paliwa, co w konsekwencji prowadzi do oszczędności dla kierowcy i zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

CZYSTE POWIETRZE: nowy skład mieszanki bieżnika nie zawiera wysoko-aromatycznych substancji olejowych, które uwalniają się pod wpływem eksploatacji opony i potencjalnie mogą szkodzić środowisku naturalnemu.

DŁUGIE PRZEBIEGI: dłuższe przebiegi opon to rzeczywista oszczędność dla kierowcy. Wydłużenie trwałości opon oznacza zmniejszenie ich produkcji, a tym samym oszczędności w zakresie zużycia surowców, wody i energii. Jest to jednoznaczne także ze zdecydowanie mniejszą emisją szkodliwych substancji, powstających w procesie produkcji, jak i ograniczeniem problemu zużytych opon.

Wzór bieżnika
- Asymetryczny wzór bieżnika, z szerszymi blokami na krawędziach bocznych zapewnia doskonałą trakcję oraz stabilność przy pokonywaniu zakrętów, nawet w warunkach intensywnego ruchu drogowego.
- Środkowy pas, z w obwodowymi kanałami skutecznie wspomaga usuwanie wody, gwarantując bezpieczną jazdę zarówno po mokrej, jak i suchej nawierzchni, przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa i precyzji prowadzenia.
- Układ bloków bieżnika zaprojektowany został z myślą o obniżeniu poziomu hałasu.

Etykieta na oponie Zobacz etykietę

Od listopada 2012 UE wprowadziła obowiązek nowego oznakowania opon za pomocą tzw. etykiet. Informują one o poziomie: przyczepności na mokrej nawierzchni, hałasu zewnętrznego i oporów toczenia (zużycia paliwa – emisji spalin). Wyglądem przypominają te znane ze sprzętu AGD, np. najlepsza przyczepność to klasa A (jedynie poziom hałasu będzie określany za pomocą decybeli i symbolu fal). Etykiety ułatwiają porównanie opon różnych marek i rodzajów, co ma usprawnić podjęcie decyzji o zakupie danego modelu.

Opona Pirelli CINTURATO P4 w rozmiarze 185/65R15 88 T , zgodnie z informacją podaną przez producenta, posiada następujące parametry jezdne:

x
 • F
 • E
 • 70 dB

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

 • Oszczędność (opór toczenia)

  Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

 • Hamowanie na mokrej nawierzchni

  Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

 • Hałas zewnętrzny

  Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fala to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.
© Copyright 1999 - 2018 OPONEO.PL S.A.