Yokohama W Drive 195/65R15 91 H

icoDostawaGratis
opony Yokohama
producent / model Yokohama W Drive
rozmiar 195/65R15
rodzaj pojazdu Osobowe
sezon opony zimowezimowe
indeks nośności 91 (do 615 kg)
indeks prędkości H (do 210km/h)
uniroyal-ms-plus-66
cena brutto / 1 szt. realizacja uwagi informacje dodatkowe Ilość:
329 5-6 dni

opony Yokohama W Drive 195/65R15 91 H

Yokohama W Drive to następczyni cieszącego się ogromną popularnością modelu AVS Winter V901. Konstruktorzy pozostali przy sprawdzonym asymetrycznym bieżniku, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Poprawiono kształt bieżnika oraz skład mieszanki. Nowoczesne technologie poparte wielokrotnymi testami umożliwiły połączenie doskonałej przyczepności z wytrzymałością bieżnika i komfortem jazdy.
Podłużne rowki odprowadzają wodę, a poprzeczne nacięcia "wgryzają" się w każdy rodzaj podłoża. Jazda w sypkim śniegu lub błocie pośniegowym nie sprawia żadnych problemów. Kierowca może czuć się pewnie i bezpiecznie na ośnieżonej drodze.

Wzór bieżnika W Drive różni się wyglądem w zależności od rozmiaru opon. Opony w mniejszych rozmiarach posiadają mniejszą ilość rowków.

Etykieta na oponie Zobacz etykietę

Od listopada 2012 UE wprowadziła obowiązek nowego oznakowania opon za pomocą tzw. etykiet. Informują one o poziomie: przyczepności na mokrej nawierzchni, hałasu zewnętrznego i oporów toczenia (zużycia paliwa – emisji spalin). Wyglądem przypominają te znane ze sprzętu AGD, np. najlepsza przyczepność to klasa A (jedynie poziom hałasu będzie określany za pomocą decybeli i symbolu fal). Etykiety ułatwiają porównanie opon różnych marek i rodzajów, co ma usprawnić podjęcie decyzji o zakupie danego modelu.

Opona Yokohama W Drive w rozmiarze 195/65R15 91 H , zgodnie z informacją podaną przez producenta, posiada następujące parametry jezdne:

x
 • F
 • C
 • 74 dB

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

 • Oszczędność (opór toczenia)

  Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

 • Hamowanie na mokrej nawierzchni

  Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

 • Hałas zewnętrzny

  Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fala to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.
© Copyright 1999 - 2013 OPONEO.PL S.A.